ENGLISH MATTERS: STANY ZJEDNOCZONE (WYDANIE SPECJALNE)

1/18/2014

źródło obrazka: http://weheartit.com
Całkiem niedawno przedstawiałam Wam multimedialny przewodnik po kulturze i historii Wielkiej Brytanii, wydany nakładem wydawnictwa Colorful Media. Tym razem miałam przyjemność poczytać o Stanach Zjednoczonych (z historii których niebawem mam bardzo ciężki egzamin, więc to miły dodatek do nauki). 

English Matters: Stany Zjednoczone również wydane zostały w formacie PDF. Ponadto płyta zawiera także pliki mp3 do odsłuchania. Podobnie jak w wydaniu dotyczącym Wielkiej Brytanii, tak i tutaj na początku znajdziemy ogólne informacje oraz symbole USA.

Ten numer przybliża nam również geografię tego kraju z nieco innej perspektywy. Jest tu mowa o trzęsieniach ziemi, wybuchach wulkanów, tornadach i wielu innych kataklizmach, których zwykle nie kojarzymy z tak wielkim i potężnym państwem. Ciekawostką jest Amerykański Alfabet, czyli nic innego jak charakterystyczne dla Stanów Zjednoczonych postacie, rzeczy i wydarzenia, ułożone w kolejności alfabetycznej.
http://kiosk.colorfulmedia.pl/item/english-matters-stany-zjednoczone315.html

State's Nicknames przedstawia każdy z pięćdziesięciu stanów w nieco inny sposób. Okazuje się, że Amerykanie mają swoje własne nazwy na każdy stan. Wiedzieliście, że Mississippi nosi piękną nazwę Magnolia State?

Sporty w Stanach Zjednoczonych to również jeden z tematów, które znajdziemy w tym numerze English Matters. Oczywiście nie mogłoby zabraknąć szerokiego artykułu o Lady Liberty, która stanowi chyba najbardziej rozpoznawalny symbol USA.

Nie sposób wymienić wszystkich informacji znajdujących się na łamach English Matters: Stany Zjednoczone, ale jedno jest pewne - jest to kopalnia informacji na temat tego kraju podana w bardzo przyjemnej formie. My, Polacy chyba mamy we krwi zainteresowanie zachodem, więc fajnie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Zdecydowanie polecam zapoznanie się ze wszystkimi numerami, które przybliżają nam kulturę innych krajów, bo można dowiedzieć się wielu interesujących informacji. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam poznawać kulturę i historię innych krajów.

Za udostępnienie magazynu dziękuję wydawnictwu:

You Might Also Like

15 komentarze

 1. Bardzo podoba mi się idea w ogóle całego czasopisma, ale chyba nie jestem w to aż tak wkręcona, żeby biec do sklepu i kupić.
  Ale fajnie, że na blogu już kilkakrotnie wyszłaś "poza" okręg książek, bo zawsze się znajdzie ktoś, kogo to zainteresuje albo zainspiruje. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Jak pisałam już wiele miesięcy temu w zakładce ABOUT, chciałabym znacznie poszerzyć tematykę bloga, ale jakoś nie mogę się przełamać :p

   Usuń
 2. Zapowiada się bardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Magnolia state - faktycznie ładnie. ;)
  A z tymi magazynami ktoś miał naprawdę dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny. Fajnie, że kilka języków jest do wyboru - każdy znajdzie coś dla siebie :-)

   Usuń
 4. Muszę mieć ten numer! Kupię w przyszłym tygodniu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, chociaż mnie osobiście ten o Wielkiej Brytanii podobał się troszkę bardziej :)

   Usuń
 5. Stany Zjednoczone to taki kraj, który trochę interesuje prawie każdego, więc i ja chętnie bym poczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. hej :)
  Zostałaś nominowana przeze mnie do Liebster Blog Award
  zapraszam do zabawy! :3
  http://natalax3recenzje.blogspot.com/2014/01/liebster-blog-award.html

  Pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Chcę to chociaż filologi angielskiej nie studiuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I wcale nie musisz, wystarczy interesować się kulturą innych państw i znać angielski na podstawowym poziomie :)

   Usuń
 8. Bardzo ciekawy magazyn, dużo o nim słyszałam, o o Stanach Zjednoczonych to chętnie bym poczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo jestem ciekawa tych czasopism English Matters, planuję prenumeratę, tylko sie waham pomiędzy ta wersja a tą z angielskim biznesowym. Ciekawy post chociaż przyznam szczerze, że wolę Wielką Brytanię.
  Zapraszam do siebie - recenzjeami.blogspot.com
  Dopiero zaczynam przygode z blogowaniem :)

  OdpowiedzUsuń

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran