ENGLISH MATTERS 46/2014

6/27/2014

Najnowszy numer magazynu English Matters standardowo podzielony został na siedem działów tematycznych: 

 1. This and That
 2. People and Lifestyle
 3. Culture
 4. Language
 5. Science
 6. Travel
 7. Leisure 
Na początku mamy dwa króciutkie, ale bardzo interesujące artykuły. Pub Quizzes, które organizowane są w angielskich lokalach mają przyciągać klientów obietnicą darmowego piwa i świetną zabawą. Jest również kilka pytań przygotowanych specjalnie dla czytelników, więc można spróbować swoich sił w  quizie wiedzy ogólnej. Dział This and That oferuje również krótki opis trzech najdziwniejszych zwierząt świata. 

W dziale People and Lifestyle przeczytamy m.in. o tym, dlaczego tak lubimy rywalizować oraz poznamy kobietę niezwykle uzdolnioną muzycznie, ale także... sportowo. Jeśli myślicie, że wrażliwa natura artysty kłóci się z siłą atlety, to zapraszam do poznania Vanessy-Mae.

Mnie najbardziej zainteresował dział kulturowy. Znalazłam w nim nordyckie mity, z których dowiedziałam się jak według skandynawskiej mitologii powstał świat, poznałam też najważniejsze bóstwa. Artykuł ciekawy o tyle, że mitologia większości kojarzy się z Grecją i Rzymem, a mało kto interesuje się mitami nordyckimi. Została też przedstawiona sylwetka Elżbiety I, przez wielu uważanej za najlepszą monarchinię w historii Anglii. Jeśli ktoś jeszcze nie zna jej historii, to doskonała okazja, aby poznać chociaż jej zarys.

Dział językowy oferuje trochę zabawy. Możemy tutaj poznać różne dźwięki, które brzmią inaczej w każdej części świata. I tak polski pies zaszczeka 'hau-hau', podczas gdy angielski 'woof-woof'. Osobiście uczyłam się onomatopei na studiach i mogę Wam szczerze polecić zapoznanie się z takimi odgłosami, bo to naprawdę fajna zabawa językiem. Na końcu znajdziecie króciutki test sprawdzający wiedzę z tego artykułu :)

Nie będę przytaczać wszystkich artykułów dostępnych w tym numerze, ale pozostałe działy oferują równie ciekawe informacje. Dodam tylko, że na końcu jest krótki tekst o futbolu w Brazylii - tak z okazji trwających obecnie Mistrzostw Świata. Na pewno będzie to gratka dla każdego amatora tego sportu, a podejrzewam, że raz na cztery lata większość z nas staje się kibicami.

Sam magazyn polecałam już wielokrotnie, bo uważam, że to naprawdę fajne uzupełnienie nauki. No i przeczytanie czasopisma zabiera nam dużo mniej czasu niż anglojęzycznej książki, więc to doskonały sposób na pierwsze próby czytania w obcym języku. W dodatku różnorodność artykułów sprawia, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Polecam!

Magazyn można kupić tutaj lub w dobrych salonach prasowych.

Za najnowszy numer magazynu English Matters dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

You Might Also Like

7 komentarze

 1. W najnowszym numerze zainteresowały mnie prawie wszystkie artykuły, oprócz tego dotyczącego futbolu. Okładka za to nie przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie czekam na przesyłkę od nich mam nadzieję, że ten magazyn też się tam znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią zapoznałabym się z tym magazynem, bo wydaje się być ciekawym uzupełnieniem nauki języka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie przepadam za takimi czasopismami, ale z tego co widzę, to dużo ludzi z nich korzysta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba właśnie do mnie zmierza, więc pewnie wkrótce się z nim zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Również posiadam i jestem zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam jeszcze w łapie jednego wydania, ale na samą myśl się ślinię :c

  OdpowiedzUsuń

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran