ENGLISH MATTERS 48/2014

10/17/2014


Najnowsze regularne wydanie English Matters zawiera 11 artykułów z ośmiu różnych działów. Magazyn standardowo otwiera dział This and That, w którym znajdziemy informacje o specyficznych zaburzeniach językowych oraz o bardzo dziwnym człowieku z Japonii, który wynalazł mnóstwo równie dziwnych przedmiotów.

People and Lifestyle zawiera artykuł poświęcony Bruno Marsowi razem z znaną już lekcją Anny Rozmus na podstawie jednej z jego piosenek. Znajdziemy tu również artykuł The Gift of Thrift oraz More than Shoes. Pierwszy dotyczy oszczędzania pieniędzy, a drugi jest powiązany z modą i przedstawia krótką historię szpilek. Wbrew pozorom całkiem interesujący, choć króciutki tekst.


Dział Culture oferuje tylko jeden artykuł, ale chyba najciekawszy ze wszystkich. The Secret of Immortality to wywiad z Hazel Jones - miłośniczką Jane Austen i zarazem ekspertką w tej dziedzinie. Wywiad przeprowadzony przez Katarzynę Szpotakowską skupia się na twórczości brytyjskiej pisarki, więc na pewno zainteresuje każdego mola książkowego.

A Battle of Words z działu Language to bardzo interesujący artykuł, dotyczący wolności słowa.
Znajdziemy tu też tekst zachęcający do korzystania z aplikacji Vocabla, służącej do nauki słownictwa.


Jeśli chodzi o dział Travel, to tym razem mamy szansę bliżej przyjrzeć się angielskiej miejscowości Bath. Ma ona związek z powieściami Jane Austen i kilku innych brytyjskich twórców, musi zatem być w tym mieście coś inspirującego. Może nie jest to oczywisty wybór na spędzenie urlopu, ale po przeczytaniu artykułu warto zastanowić się nad zwiedzeniem Bath. 

Następny dział to chyba jakaś nowość w magazynach English Matters, bo nie pamiętam, aby poprzednie numery zawierały Conversation Matters. Artykuł zatytułowany Looking for a Flat jest przykładem rozmowy dotyczącej wynajmu mieszkania.Na koniec dział Leisure zgłębia tajniki zumby. Ja akurat fanką fitnessu nie jestem, ale wiem, że mnóstwo ludzi, w tym co najmniej połowa moich znajomych, obecnie szaleje na punkcie tej formy aktywności fizycznej. Może i wśród Was są jacyś fani zumby? Jeśli tak, to ten artykuł z pewnością przypadnie Wam do gustu. 

Ogólnie magazyny English Matters bardzo lubię, choć raczej ze względu na interesującą tematykę większości artykułów niż naukę. Dla mnie jest to zdecydowanie za niski poziom, a jednak potrafię w nich odnaleźć coś ciekawego dla siebie. Mam tylko zastrzeżenia do tłumaczonych słówek - w Business English Magazine wszystkie są numerowane, co bardzo ułatwia odszukanie danego słowa na liście. Tutaj niestety tego brakuje, a szkoda, bo jest to drobna, a jednak bardzo przydatna sprawa.

Magazyn przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Colorful Media.

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Angielskiego jednak wolę uczyć się na filmach bądź serialach ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O wiele bardziej przypadł mi do gustu poprzedni numer ,,English Matters", choć i temu nic nie brakuje. Cenię sobie te czasopisma, ponieważ są one wprost stworzone do odświeżania sobie znajomości języka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno przeczytałam i zrecenzowałam to wydanie i mi się podobało, chociaż mniej niż wydanie specjalnie o modzie :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten magazyn nie przypadł mi do gustu . Tematyka była niebyt interesująca , a na cały magazyn znalazłam trzy świetne artykuły.. Stwierdzam ,że wolę czytać książki w oryginale , niżeli English Matters , bo mój angielski jest na poziomie na tyle wysokim ,że nie było jednego słówka , którego bym nie zrozumiała , a także artykuły nie są najwyższych lotów .. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej spodobał mi się artykuł o Bath :) O ile się nie mylę, w poprzednim numerze też był dział Conversation Matters i dotyczył podrywania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Madzisuia, kojarzę artykuł, w takim razie musiałam nie zwrócić uwagi na nazwę działu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytam od czasu do czasu, ale uważam, że to naprawdę wartościowy magazyn i bardzo dobrze, że o nim piszesz na szerszym forum. :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja wciąz czekam, aż pojawi się wydanie, które tak mnie skusi tematyką, że w końcu je kupię :) Chociaż... gdzieś mi tam już mignęło coś o Cumberbatchu, więc może to akurat będzie ten numer

  OdpowiedzUsuń

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran