ENGLISH MATTERS FASHION [wydanie specjalne 9/2014]

10/08/2014

Chyba mogę o sobie powiedzieć, że interesuję się modą. A przynajmniej interesowałam się kiedyś bardziej niż obecnie. Miałam nawet krótki epizod z prowadzeniem szafiarskiego bloga, jednak szybko odkryłam, że zwyczajnie się w tym nie odnajduję. Próbowałam także swoich sił w modelingu, niestety moje miasto nie oferuje zbyt wielu okazji do rozwijania tej drogi, ale nie wykluczam podejmowania kolejnych prób w przyszłości. Z tych i jeszcze kilku innych względów wydanie specjalne English Matters, które dziś prezentuję, jest mi naprawdę bliskie. A co konkretnie można w tym numerze znaleźć?

Milan: the Navel of Fashion: Magazyn otwiera artykuł dotyczący Mediolanu - światowej stolicy mody. Informacje są dość ogólnikowe, ale fajnie wprowadzają w tematykę całego numeru.

Louis Vuitton - Travel to Luxury: Kolejny artykuł był moim zdaniem znacznie ciekawszy. Katarzyna Tutak zaprezentowała jedną z najbardziej znanych i luksusowych francuskich marek, przybliżając krótko historię powstania Louis Vuitton i drogę do sukcesu.

British Fashion: Iconic Figures:Tekst przybliża najważniejsze domy mody, jak i samych projektantów. Ken Brewer na tapet wziął takie ikony jak Vivienne Westwood, Stella McCartney czy Alexander McQueen.

Victorian Fashion Victims: to artykuł, który ze sporym prawdopodobieństwem zaciekawi miłośników angielskiej klasyki. No, bo szczerze - która z nas nie marzy o wiktoriańskiej sukni, nawet jeśli oznaczałoby to włożenie okropnie niewygodnego gorsetu? Czytając Bronte czy jakiekolwiek inne powieści osadzone w wiktoriańskiej Anglii, wręcz marzę o tym, aby choć na chwilę założyć te piękne suknie! Ale w tym artykule poczytamy też co nieco o męskiej modzie tamtych czasów...


Top Fashion Blogs: Artykuł bardzo na czasie, bo dziś blogi modowe urosły do niewyobrażalnej rangi. To właśnie blogerki często dyktują nowe trendy, bo bądźmy szczerzy - przeciętnemu człowiekowi łatwiej utożsamić się ze zwykłą dziewczyną, która po szkole wkłada ciuchy od Zary i robi sobie kilka zdjęć, niż z modelkami ubranymi w ciuchy od Chanel, na które nigdy nie będzie nas stać. Top Fashion Blogs to również przewodnik po najpopularniejszych i najbardziej wpływowych blogach. W zestawieniu znalazły się dwie Polki - Jessica Mercedes oraz Maffashion.

Fashion Mistress: Tekst w całości poświęcony najbardziej znanej polskiej modelce - Anji Rubik. Osobiście wolę urodę Kasi Struss i Moniki Jagaciak, ale co ja tam wiem? Faktem jest, że to Anja odniosła największy, międzynarodowy sukces i została muzą Karla Lagerfelda.

Dressing Green: O modzie z bardziej ekologicznego punku widzenia. To zdecydowanie artykuł, który wyłamuje się z trywialnego, zdaniem niektórych, tematu mody. Cieszy fakt, że również w tej branży coraz większą uwagę przykłada się do dbania o środowisko.

Justin on Men's Armour: Nic innego, jak kolejna świetna lekcja Anny Rozmus na przykładzie muzyki. Tym razem autorka rozbiera na części pierwsze piosenkę Justina Timberlake'a - "Suit & Tie", która pęka od slangowych i bardzo nieformalnych zwrotów, często ciężkich do zrozumienia dla kogoś, kto nie jest native speakerem.

Nie jest to wszystko, co znajduje się w bieżącym wydaniu specjalnym EM - wybrałam te artykuły, które zaciekawiły mnie najbardziej. Dla każdego entuzjasty mody to wydanie English Matters będzie świetnym połączeniem rozrywki i nauki języka angielskiego. Tematyka została dobrana tak, że nie każdy się w niej odnajdzie, bo nie wszystkich takie rzeczy interesują. Myślę jednak, że zdecydowana większość kobiet, a i coraz częściej mężczyzn, z modą ma w mniejszym lub większym stopniu do czynienia na co dzień, więc warto zapoznać się przynajmniej z częścią zawartych tu artykułów. Szczególnie polecam te, dotyczące ekologii!

Magazyn przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Colorful Media.

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Bardzo mi się podobało to wydanie i aktualnie czytam wydanie wrześniowo-październikowe. Naprawdę świetne czasopismo, bo nie są to tylko artykuły o błahych rzeczach, ale często są pouczające. Podoba mi się i będę czytać dalej.

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Moda kompletnie nie dla mnie, nie interesuje się nią, więc ten numer kompletnie nie jest w moim guście

  OdpowiedzUsuń
 3. O EM dużo słyszałam i tak się jakoś przekonuję do lektury tej gazety. Myślę, że wersja Fashion zdecydowanie będzie mi bardziej odpowiadać. Niech jeszcze napiszą coś dla książko-holików, haha! :D
  Pozdrawiam, Shelf of Books :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie interesuję się zbytnio modą, więc ten numer tego magazynu nie jest dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja dzisiaj też o nim napisałam u siebie, aczkolwiek nieco krócej, bo sama nie do końca odnajduję się w tematyce mody.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, ten numer to chętnie bym poczytała :-) Zwłaszcza artykuł o modzie wiktoriańskiej. Strasznie lubię gorsety i chciałabym mieć kiedyś swój, taki prawdziwy :) Ten o Anji też chętnie bym przeczytała, chociaż nie podoba mi się jej typ urody, ani też jakoś szczególnie nie lubię jej samej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie, o dziwo, ten numer przypadł do gustu. Może dlatego, że tak mało wiem na temat mody, chłonęłam każdą informację.

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę w końcu przeczytać chociaż jeden egzemplarz. Tak bardzo mnie kusi do zapoznania się z tą gazetą. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nie interesuję się modą, zwłaszcza tą ,,wielką", ale ten numer ,,English Matters" bardzo mi się spodobał. Szczególnie przypadł mi gustu artykuł o wiktoriańskich ofiarach mody.

  OdpowiedzUsuń

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran