ZAPOWIEDZI STYCZNIOWE

1/07/2015

Jak mogliście zauważyć, w grudniu nie robiłam zapowiedzi, ponieważ była tylko jedna interesująca mnie książka - Love, Rosie. Trochę inaczej sprawa ma się w styczniu, bo na ten miesiąc znalazłam aż sześć interesujących mnie nowości. 
__________________________________________________________________

Autor: Gayle Forman
Tytuł: Wróć, jeśli pamiętasz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Premiera: 21 stycznia 2015

Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…  
[źródło zdjęcia i opisu]

Zostań, jeśli kochasz bardzo mi się podobało i niesamowicie mnie wzruszyło. Z niecierpliwością wyczekuję dalszej części losów Mii.
__________________________________________________________________

Autor: Michelle Hodkin
Tytuł: Mara Dyer. Przemiana
Wydawnictwo: YA!
Premiera: 28 stycznia 2015

Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda.
Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze.

[źródło zdjęcia i opisu]

Tak samo jak w przypadku Wróć, jeśli pamiętasz - pierwszy tom Mary Dyer był całkiem fajny, a ostatnia scena skonstruowana tak, że po drugi tom po prostu trzeba sięgnąć.
__________________________________________________________________

Autor: Anne Frank
Tytuł: Dziennik
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Premiera: 19 stycznia 2015

II wojna światowa. Zwykłe mieszkanie w centrum Amsterdamu nagle staje się schronieniem, więzieniem i całym światem dla żydowskiej nastolatki Anne, jej rodziny i znajomych. Przez ponad dwa lata, w ciągłym strachu przed wykryciem, próbują oni normalnie żyć, łagodzić codzienne konflikty, doceniać małe radości. Największą tajemnicą Anne jest zmyślona przyjaciółka Kitty, której opowiada o wszystkim, co dzieje się w kryjówce: przerażeniu, plotkach, kłótniach, pierwszej miłości. Sekretne listy do Kitty układają się w przejmujący dziennik dziecka, obdarzonego niezwykłym zmysłem obserwacji i dojrzałością. [źródło zdjęcia i opisu]

Nie czytałam jeszcze żadnej książki, dotyczącej życia Anne Frank. Jej Dziennik to z pewnością źródło cennych informacji, a jednocześnie książka pełna emocji i wzruszeń małej dziewczynki. Chyba każdy powinien znać jej historię. 
__________________________________________________________________

Autor: Lisa Scottoline
Tytuł: Cicho sza
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 13 stycznia 2015

Stosunki Jake’a Buckmana z szesnastoletnim synem, Ryanem, nie układają się najlepiej. Zaniepokojony ich wzajemnym brakiem kontaktu, Jake postanawia odebrać Ryana z podmiejskiego kina i spędzić z nim trochę czasu. Kiedy Ryan prosi, by ojciec pozwolił mu poprowadzić samochód na mało uczęszczanej drodze, Jake wyraża zgodę, widząc w tym szansę na zbliżenie się do syna. Jednak rodzinne zawieszenie broni gwałtownie zamienia się w koszmar. Dochodzi do tragedii, a Jake musi w ułamku sekundy podjąć decyzję, która pogrąży ojca i syna w poczuciu winy i wplącze w sieć kłamstw. Jake i Ryan zostają przytłoczeni ciężarem łączącej ich tajemnicy, która może doprowadzić całą rodzinę do zguby. [źródło zdjecia i opisu]

Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale słyszałam wiele pozytywnych opinii na jej temat. Ta nowa, wzruszająca historia może być dobrym początkiem do zapoznania się z twórczością Lisy Scottoline.
__________________________________________________________________  

Autor: Gillian Flynn
Tytuł: Ostre przedmioty
Wydawnictwo: Burda Publishing
Premiera: 14 stycznia 2015

Camille Preaker po krótkim pobycie w klinice psychiatrycznej wraca do pracy reporterki w „Daily Post” i otrzymuje zlecenie na artykuł o tajemniczych zabójstwach dwóch małych dziewczynek w jej rodzinnym miasteczku. Z niechęcią wraca do wspaniałej wiktoriańskiej rezydencji, w której się wychowała, gdzie zaczyna ją prześladować wspomnienie tragedii z dzieciństwa. Stara się odkryć prawdę o brutalnych zbrodniach. Wszystkie tropy prowadzą jednak w ślepą uliczkę i zmuszają Camille do rozwikłania zagadki własnej przeszłości, której musi stawić czoło. [źródło zdjęcia i opisu]

Nie czytałam Zaginionej dziewczyny, ale zebrała ona tyle pozytywnych recenzji (no i doczekała się ekranizacji!), że kolejna książka tej autorki nie może być zła.

__________________________________________________________________ 

Autor: Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson
Tytuł: Kroniki Bane'a
Wydawnictwo: MAG
Premiera: 14 stycznia 2015

Najnowsza książka Cassandry Clare ze świata Nocnych Łowców.
Zbiór opowiadań jak nigdy przedtem przybliża wielbicielom „Darów Anioła” i „Diabelskich Maszyn” postać czarownika Magnusa Bane’a, którego uwodzicielska osobowość, ekstrawagancki styl i cięty dowcip oczarowały fanów bestsellerowych cykli. 

[źródło zdjęcia i opisu]

Nie jestem do końca pewna czy chcę tę książkę przeczytać. Jeśli chodzi o Cassandrę Clare, to czytałam jedynie dwa tomu Mechanicznych maszyn i jeden tom Darów Anioła, więc nie zdążyłam Magnusa obdarzyć jakimkolwiek uczuciem. Ale kto wie, co się wydarzy kiedy przeczytam więcej? :)

You Might Also Like

17 komentarze

 1. W tym roku prawie same dobre premiery, a ja jestem w tyle z wszystkimi seriami:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Scottoline i Flynn przeczyta na pewno, z kolei kontynuacja "zostań jeśli kochasz" mnie nie interesuje - tom pierwszy jak dla mnie mało interesujący. A co z resztą to wyjdzie z czasem ;d

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapomniałam o Dzienniku Anne Frank w swoich zapowiedziach. Na pewno będę chciała go przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostre przedmioty mogą być bardzo ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 5. Styczeń pod względem książkowym zapowiada się naprawdę wspaniale, szczególnie wyczekuję "Wróć, jeśli pamiętasz" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Wróć, jeśli pamiętasz", "Dziennik" Anne Frank i "Cicho sza" znalazły się również w moim zestawieniu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Ostre przedmioty" bardzo mi się podobały, w ogóle mam słabość do twórczości Flynn. Ciekawi mnie też "Cicho sza" i "Dziennik"

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na "Wróć, jeśli pamiętasz" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. W styczniu jest wiele ciekawych premier ;) Czytałam całą serię Darów Anioła jak i Mechanicznej Trylogii, więc Kroniki mam w planach - jak uzupełnienie :) Mam za sobą również lekturę "Jeśli zostaniesz", więc "Wróć, jeśli pamiętasz" też mnie interesuje. Co do Mary to czytałam już "Przemianę" i mogę polecić - nie można się tak łatwo oderwać od tej książki :) Pozdrawiam! http://zakladkadoprzyszlosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie ,,Ostre przedmioty" - to Flynn, no i ma powstać serial, więc wolę najpierw zapoznać się z wersją książkową. Książki Hodkin i Forman już czytałam - obydwie są warte uwagi :).

  OdpowiedzUsuń
 11. Interesuje mnie większość z tych książek i wprost nie mogę się doczekać premier. Zwłaszcza na Marę Dyer i Cicho sza :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na Ostre przedmioty, Cicho sza oraz Wróć, jeśli pamiętasz :)
  www.krzywaprosta.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Rafał Szwajkowski9 stycznia 2015 16:15

  Też chciałem zrobić coś w stylu interesujących mnie zapowiedzi książkowych, ale obawiam się, że wyszłoby tego zdecydowanie za dużo. >_<
  Za to razem z Tobą czekam na "Wróć, jeśli pamiętasz" i "Dziennik". :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam dziennik Anny Frank i polecam - to coś, co trzeba poznać.
  Jeśli chodzi o resztę książek, nie jestem zainteresowana;) Chociaż, może w przyszłości...pierwszy tom "Diabelskich maszyn" już czeka na półce, zobaczymy czy "zaskoczy";)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ooo, nie widziałam, że Forman napisał drugą część! A na "Dziennik" Anne Frank mam ochotę już od dawna. :)

  https://booklovinbypas.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten Bane z okładki tak dziwnie patrzy...
  Z Twojej listy chciałabym Marę :) O Annie Frank usłyszałam dzięki GNW, więc i jej historię chętnie bym poznała bliżej. No i "Wróć, jeśli pamiętasz", ale to dopiero, jak przeczytam pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran