BOOK HAUL | Lipiec 2015

8/03/2015


Zasypuję Was ostatnio postami, ale muszę nadrobić kilka zaległości. Dzisiaj kolejna z nich - nabytki z lipca. Miałam nic nie kupować i oszczędzać na wakacje, ale jak zwykle guzik z tego wyszło. Cieszy to, że nie jest tych książek aż tak dużo, ale moja lista obowiązkowych zakupów nadal ma kilka tytułów, które chcę zdobyć w najbliższym czasie. A tymczasem przejdźmy już do tego, co dotarło do mnie w minionym miesiącu... 

 1. JANDY NELSON - "ODDAM CI SŁOŃCE" - to egzemplarz otrzymany do recenzji od wydawnictwa Otwartego. Już nie mogę się doczekać i jeszcze dziś biorę się za czytanie.
 2. DEBORAH INSTALL - "ROBOT W OGRODZIE" - książka niespodzianka, otrzymana z początkiem miesiąca od wydawnictwa WAM. Nadal głowię się nad tym, skąd mieli mój adres....
 3. REBECCA DONOVAN - "CO, JEŚLI..." - zachorowałam na tę książkę odkąd tylko o niej usłyszałam. Nie czytałam serii Oddechy, więc to będzie moje pierwsze spotkanie z autorką i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Zakup własny na arosie.
 4. VERONICA ROTH - "NIEZGODNA" - W końcu mam pierwszy tm tej trylogii. Szkoda tylko, że w filmowej okładce, ale niestety tej oryginalnej nigdzie już nie mogłam dostać. Książka pochodzi z wymiany na LC. Pozbyłam się nielubianego Charliego w zamian za Niezgodną. Mam nadzieję, że to był dobry deal ;)
 5. GEORGE R.R. MARTIN - "GRA O TRON" - Nie jestem fanką serialu - kiedyś obejrzałam dwa, trzy odcinki i ani trochę się nie wciągnęłam. Ale książka to co innego, poza tym każdy o tym mówi, więc głupio nie wiedzieć o co chodzi. Zacieram rączki na tego grubaska i już nie mogę się doczekać lektury. Książkę kupiłam na arosie.
 6. OSCAR WILDE - "PORTRET DORIANA GRAYA" - Szukałam od dawna wydania w filmowej okładce, ale NIGDZIE nie mogłam go dostać... Uparłam się właśnie na to i o innym nie chciałam nawet słyszeć. Aż tu wydawnictwo Zysk i S-ka postanowiło wznowić Portret Doriana Graya, ale to nadal mnie nie przekonało. Dopiero gdy na unboxingu Herbatka z książką zobaczyłam, że jest to wydanie w twardej oprawie z obwolutą, do którego mam ogromną słabość, nie mogłam się dłużej opierać. Zakochałam się i co zrobić. Kupić. No i mam.

Ale to jeszcze nie wszystko, bo w ostatnim czasie sporo biegałam do biblioteki i oto efekty: 


 1. OLGA GROMYKO - ZAWÓD: WIEDŹMA - oba tomy podobno świetnej i niedostępnej po normalnej cenie Wiedźmy. Mam nadzieję, że twórczość Gromyko mi się spodoba, bo zachwyca dosłownie wszystkich...
 2. KENDARE BLAKE - ANNA WE KRWI - Już przeczytana. Moją opinię znajdziecie klikając w tytuł.
 3. MICHAEL DOBBS - HOUSE OF CARDS - Jak wyżej. Dodam tylko, że zdecydowanie bardziej podobał mi się serial z Kevinem Spacey w roli głównej.
 4. RON RASH - SERENA - czytam obecnie, ale niestety zupełnie nie mogę się wkręcić w tę historię. Zwyczajnie mnie nudzi... Jeśli czytaliście Serenę to dajcie znać czy warto brnąć dalej czy sobie odpuścić na rzecz innych, pewnie ciekawszych książek.
 5. ALEXANDRA BRACKEN - MROCZNE UMYSŁY - Jeszcze nie wiem czy przeczytam, bo zaczynanie kolejnej serii, kiedy na półce czeka tyle niedokończonych nie jest najmądrzejszym pomysłem, ale rzuciła mi się w oczy w bibliotece, więc wzięłam.
Wzbogaciłam się również o dwa ebooki:


I tym sposobem dobrnęliśmy do końca tego stosu. Co sądzicie o tych książkach? Moją osobistą perełką jest Portret Doriana Graya, za który mam nadzieję zabrać się w najbliższych dniach.

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran