BOOK HAUL | Październik 2015

10/30/2015

Zaszalałam w październiku i to wcale nie dlatego, że były targi książki. Zaszalałam głównie z egzemplarzami recenzenckimi (żeby nie było - przyjęłam tylko te, które NAPRAWDĘ chciałam przeczytać), z których cały listopad będę się wygrzebywać. Ale do rzeczy. Mój październikowy stos wygląda tak:


 1. DOMINIK W. RETTINGER - "KLASA"
 2. IWONA KIENZLER - "ŻYCIE W PRL. I STRASZNIE I ŚMIESZNIE"
 3. IWONA MENZEL - "SZEPTUCHA"
 4. C.J. DAUGHERTY - "NIEZŁOMNI"
 5. L.M. MONTGOMERY - "ANIA ZE ZŁOTEGO BRZEGU"
 6. ESTELLE MASKAME - "CZY WSPOMINAŁAM, ŻE CIĘ KOCHAM?"
 7. KAROLINA WILCZYŃSKA - "MARZENIA SZYTE NA MIARĘ"
 8. REMIGIUSZ MRÓZ - "ZAGINIĘCIE"
 9. SUE MONK KIDD - "OPACTWO ŚWIĘTEGO GRZECHU"
 10. SZCZEPAN TWARDOCH - "WIELORYBY I ĆMY"
 11. FIODOR DOSTOJEWSKI - "BIESY"
 12. ANDY WEIR - "MARSJANIN"
 13. KATARZYNA TUSK - "ELEMENTARZ STYLU"
 I na czytnik: 
 
Zacznijmy od samej góry, czyli od książek zdobytych na targach. Zdobytych, bo sama kupiłam tylko Niezłomnych C.J. Daugherty oraz kalendarz Martyny Wojciechowskiej. Życie w PRL oraz Szeptucha to prezenty, ufundowane przez portal Granice.pl, które każdy bloger otrzymywał na zjeździe. Niestety szybko stamtąd uciekłam, więc ominęła mnie wymiana tych książek i takim sposobem ponownie trafiła do mnie Szeptucha, którą już czytałam i niespecjalnie mi się podobała oraz książka o PRL-u - okresie, o którym czytać bardzo nie lubię. Ale darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, więc przejdźmy dalej. Ostatnia z targowych zdobyczy to Klasa - książka, którą dostawało się za darmo w zamian za wpisanie się do newslettera na stosiku wydawnictwa Otwartego.

Ania ze Złotego Brzegu to książka, którą kupiłam za 1 zł w bibliotece. Zbieram całą serię właśnie w tych wydaniach i już naprawdę niewiele mi brakuje!

Cała reszta to już egzemplarze recenzenckie. Zaczynając od już przeczytanego i zrecenzowanego Czy wspominałam, że Cię kocham? od wydawnictwa Feeria Young, przez Zaginięcie oraz Marzenia szyte na miarę od Czwartej strony, finalny egzemplarz Opactwa świętego grzechu (które również już znajdziecie na moim blogu), a także Wieloryby i ćmy Szczepana Twardocha (widziałam różne cytaty z tej książki i o mój Boże - czuję, że to będzie świetne!) od Wydawnictwa Literackiego, Biesy Dostojewskiego od MG, aż po książki, które otrzymałam od Empiku - Marsjanin oraz Elementarz Stylu. Ten drugi również został już przeze mnie przeczytany i muszę przyznać, że chociaż na co dzień stronię od poradników to ten bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. W wersji elektronicznej otrzymałam również Podaruj mi miłość od wydawnictwa Otwartego. Za książkę zabieram się na początku listopada, jak tylko skończę czytane obecnie Małe kobietki.

Dobrnęliśmy do końca. I jak Wam się podoba?

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran