ZAPOWIEDZI | Październik 2015

10/10/2015

[źródło]
Długo zbierałam się do październikowych zapowiedzi, bo jest ich tak dużo, że nie mogłam się zdecydować, które tytuły interesują mnie najbardziej. W końcu jednak wybrałam, choć pewnie i tak sporą część ciekawych premier pominęłam, bo wybór był zdecydowanie zbyt szeroki. Pewnie niewiele z tych książek uda mi się kupić, bo moja lista jest już i tak bardzo długa, ale... zobaczymy jakie promocje będą na Targach Książki w Krakowie. Może uda się zdobyć coś nadprogramowego! 

Po kliknięciu na okładkę książki zostaniecie przeniesieni na stronę wydawnictwa, gdzie znajdziecie dokładny opis i inne informacje.

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/3585/Wieloryby-i-cmy---Szczepan-Twardochhttp://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produktow/szczegoly-produktu/product-4892742/http://mediarodzina.pl/prod/1213/Harry-Potter-i-Kamien-Filozoficzny

 http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/3561/Opactwo-swietego-grzechu---Sue-Monk--Kiddhttp://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/3580/Sciezki-Polnocy---Richard-Flanaganhttp://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6787,Tajemna-historia

W tym miesiącu wyjątkowo ciekawą ofertę prezentuje Wydawnictwo Literackie. Kolejna książka Sue Monk Kidd, którą miałam już przyjemność czytać (moja opinia) może nie jest tak dobra jak poprzednie, ale nadal warto mieć w pamięci ten tytuł i przy sprzyjającej okazji się z nim zapoznać. Ścieżki Północy to kolejna interesująca propozycja, nagrodzona w dodatku nagrodą Bookera - musi więc być naprawdę dobra. W październiku nakładem tego wydawnictwa ukaże się także kolejna książka Szczepana Twardocha - Wieloryby i ćmy. Wiem, że wiele osób bardzo ceni sobie twórczość tego autora, a i ja postanowiłam się bliżej przyjrzeć jego najnowszej książce. Tajemna historia Donny Tratt to już wydawnictwo Znak, jednak Szczygieł zebrał tak pozytywne opinie, że szalenie ciekawi mnie wszystko, co ta autorka pisze. Ach, zapomniałabym dodać, że z początkiem października cała Polska oszalała na punkcie ilustrowanego wydania pierwszej części Harry'ego Potera, które - rzecz jasna - marzy się także mnie :-)


Interesująco zapowiada się także polskie poletko literackie. Przede wszystkim kolejna książka Remigiusza Mroza z Chyłką i Zordonem w rolach głównych. Osobiście czekam także na drugi tom Stacji Jagodno, którego akcja rozgrywa się w Kielcach i okolicach - nie mogę więc odmówić sobie tej przyjemności. Olgę Rudnicką znam z bodajże tylko dwóch książek, ale jest to naprawdę zdolna pisarka i chętnie poznałabym kolejne jej książki.

http://otwarte.eu/book/tajemny-ogienhttp://bukowylas.pl/ksiazki/wszystkie-jasne-miejsca

Jeśli chodzi o książki młodzieżowe to październik przyniesie ze sobą nowy cykl pisany przez dobrze znaną C.J. Daugherty. Ja Tajemny ogień mam już za sobą, a co o nim sądzę możecie przeczytać tutaj. Wszystkie jasne miejsca mam na swojej półce od dawna w anglojęzycznej wersji, jednak do tej pory nie udało mi się tej książki przeczytać. Może polska premiera mnie do tego zmobilizuje?

A co Wy sądzicie o październikowych premierach? Macie swoje must have'y tego miesiąca?

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran