ZAPOWIEDZI | Listopad 2015

11/09/2015

[źródło]
Myślałam, że zacznę ten post od słów: "Listopad daje chwilę wytchnienia po intensywnym wydawniczo październiku i tuż przed świątecznym grudniem". No, może nie do końca tak miało to wyglądać, ale przekaz jest jasny. No i zaczęłam przeglądać zapowiedzi. I przeglądać. I w pewnym momencie musiałam powiedzieć sobie wyraźne stop, bo inaczej przepadłabym całkowicie. Listopad wcale nie jest ubogi w interesujące nowości wydawnicze. Zobaczcie sami:

Po kliknięciu na okładkę książki zostaniecie przeniesieni na stronę wydawnictwa, gdzie znajdziecie dokładny opis i inne informacje.

http://muza.com.pl/fantastyka/2182-ember-in-the-ashes-imperium-ognia-9788328701199.htmlhttp://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/107http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6669,Zelazne-damyhttp://otwarte.eu/book/podaruj-mi-milosc

W tym miesiącu chyba jedną z najbardziej wyczekiwanych premier jest książka Idź, postaw wartownika, czyli kontynuację swojej słynnej powieści Zabić Drozda. Jak jej to wyszło? Ja na razie nie ocenię, bo muszę nadrobić braki sprzed pięćdziesięciu lat. Wstyd, ale tak - nie czytałam jeszcze Zabić Drozda. Na okres przedświąteczny warto także zaopatrzyć się w Podaruj mi miłość od wydawnictwa Otwartego. Wydanie zachwycające, a i treść słodka i bardzo zimowa - w sam raz na przełom listopada i grudnia.

http://www.wsqn.pl/ksiazki/przywitaj-sie-z-krolowa/http://www.wsqn.pl/ksiazki/humans-of-new-york-ludzie-nowego-jorku/http://www.wsqn.pl/ksiazki/george-best-najlepszy-autobiografia/http://www.wsqn.pl/ksiazki/messi-biografia/

W listopadzie czuję się wyjątkowo rozpieszczona przez moje ulubione wydawnictwo. SQN proponuje kolejne biografie sportowe - w tym George'a Besta i (kolejna, ale podobno wyjątkowa) Messiego. Szalenie  ciekawi mnie co też można przez ponad 600 stron napisać o człowieku, któremu do piłkarskiej emerytury jeszcze bardzo daleko. Humans od New York oraz Przywitaj się z królową ze sportem co prawda nie mają wiele wspólnego, ale zapowiadają się nie mniej intrygująco.
 
http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produktow/szczegoly-produktu/product-4901896/http://www.proszynski.pl/Dar_morza-p-33553-1-30-.htmlhttp://www.proszynski.pl/Beowulf__Przeklad_i_komentarz_oraz_Sellic_Spell_pod_redakcja_Christophera_Tolkiena-p-33050-1-30-.htmlhttp://www.proszynski.pl/Bazar_zlych_snow-p-33726-.html

A co słychać u Prószyńskiego? Kolejna powieść poczytnej Diane Chamberlain, z twórczością której nadal się nie zapoznałam (ale zrobię to, promise!) i największa perełka, jaką może wyobrazić sobie każdy miłośnik literatury angielskiej - Beowulf, przełożony ze staroangielskiego przez samego J.R.R. Tolkiena. Cudo! Jest też coś dla miłośników Stephena Kinga - kolejny zbiór opowiadań spod pióra Mistrza na pewno znajdzie spore grono odbiorców. Ja akurat tego pisarza wolę w dłuższej formie. I ostatni już na mojej liście Jeździec miedziany to książka, którą polecano mi wielokrotnie. Może nowe wydanie będzie dobrym pretekstem by w końcu po nią sięgnąć?

Znaleźliście coś interesującego w listopadowych premierach, co umknęło mojej uwadze? Koniecznie dajcie znać!

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran