THOMAS PAVITTE: 1000 x POŁĄCZ KROPKI - ZWIERZĘTA & ARCYDZIEŁA

2/18/2016


Dotąd odrobinę sceptycznie podchodziłam do popularnych ostatnio publikacji, które udają książki. Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju kolorowanki dla dorosłych czy dzienniki do niszczenia. Książka służy do czytania, a takie rozpraszacze uwagi nie były mi do niczego potrzebne. Do czasu, gdy na rynku pojawiły się kropki do łączenia. Jako dziecko uwielbiałam to robić i z chęcią powróciłam do tego po latach - w odrobinę bardziej zaawansowanej wersji. 

Wydawnictwo Insignis proponuje polskim czytelnikom ilustracje nowozelandzkiego artysty - Thomasa Pavitte'a - w dwóch odsłonach: 1000x połącz kropki ARCYDZIEŁA oraz ZWIERZĘTA. Obie książki zawierają po dwadzieścia ilustracji do połączenia oraz dodatkowy plakat o wymiarach 48 x 35 cm. Warto zwrócić uwagę na to, że książki są naprawdę duże - obie o wymiarach 14 x 360 x 257 - sprawia to, że po połączeniu wszystkich kropek ilustracja jest jeszcze piękniejsza.


Kropki nadrukowane zostały jednostronnie na grubym papierze, dzięki czemu ołówek czy cienkopis nie przebija na drugą stronę. Ponadto kartki można bez trudu wyrwać - a pojedynczo znacznie wygodniej łączy się kropki. Jeśli chodzi o kwestię techniczną to każda 'setka' kropek ma swój kolor, co przyspiesza odnalezienie kolejnych numerów i czyni łączenie ilustracji znacznie bardziej relaksującym, ponieważ nie tracimy nerwów na szukanie kolejnych numerów po całej karcie. 

 

Problemem dla niektórych osób może być to, że kropki są naprawdę malutkie. I jest ich tysiąc! Połączenie wszystkich zajmuje trochę czasu i męczy wzrok. Mnie, jako osobie, która nie ma (jeszcze) żadnej wady wzroku nie sprawiło to większych trudności, jednak po skończonej pracy oczy bez wątpienia były zmęczone. Warto mieć to na uwadze kupując tę książkę sobie, a szczególnie jeśli planujemy sprawić komuś taki prezent.


Pomimo tego, że zabawa wymaga skupienia, cierpliwości i dobrego wzroku, przy łączeniu kropek można naprawdę przyjemnie spędzić czas i dla odmiany zrobić coś innego niż zwykle. Co więcej, te bardziej kreatywne dusze mogą pokusić się o pokolorowanie lub jakiekolwiek inne urozmaicenie powstałych w ten sposób ilustracji. Jestem pewna, że dzięki temu będą prezentowały się jeszcze lepiej! Moje serce zdecydowanie skradły zwierzaki, ale miłośnikom sztuki na pewno spodoba się druga wersja - znajdziecie w niej m.in. Dziewczynę z perłą Vermeera czy Słoneczniki Van Gogha.

Thomas Pavitte, "1000 x POŁĄCZ KROPKI", Wydawnictwo Insignis, Kraków 2016, s. 48

Za możliwość dobrej zabawy dziękuję wydawnictwu Insignis.

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran