5 RZECZY, KTÓRE WARTO WIEDZIEĆ PRZED EURO

6/10/2016


Dokładnie dwa lata temu popełniłam post o 5 RZECZACH, KTÓRE WARTO WIEDZIEĆ PRZED MUNDIALEM.  Trochę was okłamałam. Napisałam wtedy: Raz na cztery lata możecie odpuścić, przynieść zimne piwo i dać się ponieść piłkarskiej gorączce. Tak naprawdę miałam na myśli dwa lata, bo dziś wieczorem rusza nie mniej ważny dla Europejczyków turniej - Mistrzostwa Europy 2016! Większość z punktów, o których mówiłam dwa lata temu znajdzie zastosowanie również teraz. Nanieśmy jednak pewne poprawki. 

1. KTÓRZY TO NASI?

Tym razem nasi grają! Budzi to o tyle większe emocje, że mówi się nawet o wyjściu Polaków z grupy, co dla drużyny występującej dopiero po raz trzeci na ME byłoby naprawdę sporym sukcesem. Lewandowskiego z pewnością wszystkie znacie, być może Szczęsnego, Piszczka i Błaszczykowskiego także. Ale co z tym przystojniakiem?


Żarty żartami, kadra Polski na Euro 2016 do wglądu TUTAJ.

2. CO TO JEST TEN SPALONY?

No, tutaj akurat zasada pozostaje bez zmian, więc pozwolę sobie przekopiować to, co pisałam poprzednim razem. 

źródło: http://kwejk.pl
A tak bardziej poważnie - w momencie podania piłki, zawodnik drużyny A nie może stać bliżej bramkarza drużyny B niż ostatni obrońca tej drużyny. "Ofsajd" jest również wtedy, gdy po prawidłowym strzale na bramkę, inny zawodnik drużyny atakującej dobije ten strzał z pozycji spalonej.  

Spalonego nie ma wtedy, kiedy sytuacja ma miejsce na połowie drużyny atakującej oraz w momencie, gdy piłka wyrzucana jest z autu. Nie ma spalonego również wtedy, kiedy zawodnik drużyny atakującej jest na pozycji spalonej, ale dostanie przypadkowe podanie od zawodnika drużyny broniącej. Za spalonego sędzia odgwizduje rzut wolny pośredni dla drużyny broniącej.

3. RÓŻNICA MIĘDZY KLUBEM A REPREZENTACJĄ.

Punkt trzeci też pozostaje bez zmian, ale tym razem kopiować nie będę. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego uznałam, że niektórzy mogą mieć problem z rozróżnieniem reprezentacji od klubu, zajrzyjcie do tego posta.

PS Wspomniany tam Suarez nie gra, bo Urugwaj nie leży w Europie 😂😂😂 Nieśmieszne, wiem.

4. FAWORYCI TEGOROCZNYCH MISTRZOSTW EUROPY.

Bukmacherzy stawiają na gospodarzy turnieju, czyli na Francuzów. Mocna ekipa, ale turniej rozegrają bez dwóch ważnych zawodników: jednego z najlepszych napastników świata, czyli Karima Benzemy (który został wykluczony z kadry za aferę z szantażem i seks taśmą w roli głównej), a także bez Raphaëla Varane'a, zdolnego młodego obrońcy, którego wykluczyła kontuzja.

W gronie faworytów znajdują się oczywiście mistrzowie świata - Niemcy, nasz grupowy rywal. Osobiście również stawiam właśnie na nich, a ich awansu do półfinału jestem niemal pewna.

Na trzecim miejscu według bukmacherów, co jest dla mnie lekkim zaskoczeniem, znajduje się Hiszpania. Hiszpania, której zawsze kibicuję na dużych turniejach, a która nie wyszła z grupy na MŚ. Rozum podpowiada, że na trzeci tytuł ME z rzędu szans nie mają, ale serce gorąco wierzy, że Iker zakończy karierę reprezentacyjną w blasku zwycięstwa.

No a co z Polską? Są śmiałkowie, którzy nazywają naszą reprezentację czarnym koniem turnieju. To pompowanie balonika z jednej strony mnie mocno bawi, a z drugiej gdzieś tam w środku tli się iskierka nadziei, że nasz udział w ME nie skończy się tym razem na trzech meczach. Pamiętajcie, że w niedzielę o 18 pierwszy mecz z Irlandią Północną!

5. NAJSEKSOWNIEJSI PIŁKARZE MUNDIALU.

No przecież nie mogło zabraknąć najciekawszego punktu! I to pierwsze zdanie w artykule, które idealnie pasuje do koncepcji mojego posta: You do not need to be a football fan to enjoy Euro 2016! Więc drogie panie, tym razem seksowni piłkarze w wersji europejskiej - portal GOAL.com specjalnie dla was! (<- klik).
Chociaż podobnie jak dwa lata temu, brakuje mi w zestawieniu tego pana:


Oglądacie, kibicujecie? Jakie są wasze typy?

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran