BOOK HAUL | Czerwiec 2016 + VIDEO

7/07/2016

Patrząc na ten stos mogę tylko popukać się w głowę w związku z ilością pojawiających się u mnie ostatnio książek. Nie będę pytać jak to możliwe, że po raz kolejny moje (bardzo nieliczne zresztą) półki uginają się pod naporem nowości, a ja ciągle mam tyły z książkami kupionymi wcześniej. Wiem doskonale jak do tego doszło - czerwiec obfitował we współprace recenzenckie, a chociaż w ostatnich miesiącach naprawdę starałam się ich unikać, tym razem propozycje były tak interesujące, że nie mogłam przejść obok nich obojętnie.


No bo na przykład, świeżo zawarta współpraca z księgarnią BookMaster owocuje w nowe książki nieograniczone żadnym limitem. Mogę po prostu wybierać z całej oferty i nie ukrywajmy - zaoszczędzić dzięki temu trochę pieniędzy, które w przeciwnym razie i tak bym na te konkretne tytuły wydała, bo chciałam je przeczytać od dawna, bo zainteresowały mnie w jakiś sposób, bo tak. Bo lubię kupować nowe książki. Tą drogą dotarły do mnie trzy pozycje widoczne od dołu: Coco Chanel. Legenda i życie, Wszystko za Everest oraz Bez słów. Dwie z nich już przeczytałam i są to pozycje naprawdę dobre, a relację z wyprawy na Dach Świata Jona Krakauera nazwałabym wręcz wybitną.

Do nowych współprac należy też ta z wydawnictwem Kwiaty Orientu, które ma w swojej ofercie książki dotyczące kultury azjatyckiej. Mówiłam wam kiedyś, że po przeczytaniu Dziewczyny o siedmiu imionach nabrałam ogromnej ochoty na taką literaturę. Nasze szczęśliwe czasy to również rewelacyjna książka. Czarny kwiat jeszcze przede mną, ale zapowiada się równie dobrze.

Propozycja zrecenzowania Podniebnego lotu skusiła mnie faktem, że główna bohaterka jest stewardessą. Chciałam o tym poczytać coś więcej, niestety po pierwszych recenzjach tej książki zaczynam trochę żałować, że się na nią zdecydowałam, choć sama jeszcze nie miałam okazji jej poznać. Może nie będzie aż tak źle?

O W cieniu prawa nawet nie mówię - to w końcu świetnie piszący Remigiusz Mróz, który w swoich powieściach rozkochał już chyba całą Polskę. I jak tu odmówić Czwartej stronie recenzji tego tytułu, skoro tak bardzo chcę się z nim zapoznać? To nie jest dieta z kolei przywędrowała do mnie od wydawnictwa Sine Qua Non i miała pomóc mi pokonać strach przed dosłownie wszystkim i wielkiego lenia, który skutecznie opóźnia pojawienie się tych milionów na koncie, które przecież kiedyś będę zarabiać! Ktoś mnie pokocha to oczywiście wydawnictwo Otwarte, a w zasadzie Moondrive. Bardzo podobał mi się zimowy zbiór opowiadań, więc i letniej odsłony nie mogłam sobie odmówić.

Dwie ostatnie pozycje na liście (ręka w górę kto dotarł do tego miejsca w tym szalenie długim poście) to już wymiany książkowe. Przebudzenie będzie kolejną książką Stephena Kinga, która dotarła do mnie w ciągu ostatnich miesięcy, natomiast Dla Ciebie wszystko Nicholasa Sparksa to efekt tego, że końcem maja zachciało mi się jakiegoś romansidła. Dziwny to wybór jak na osobę, która za twórczością tego pana nie przepada.


Co myślicie o tych zdobyczach? Może jest tu coś, co szczególnie wpadło wam w oko? 

Dla porządku jeszcze lista autorów i tytułów wraz z podlinkowanymi recenzjami:
 1. KIM YOUNG-HA - CZARNY KWIAT
 2. GONG JI-YOUNG - NASZE SZCZĘŚLIWE CZASY [recenzja na dniach]
 3. ANNA GRUSZCZYŃSKA - TO NIE JEST DIETA
 4. REMIGIUSZ MRÓZ - W CIENIU PRAWA
 5. R.K. LILLEY - PODNIEBNY LOT
 6. NICHOLAS SPARKS - DLA CIEBIE WSZYSTKO
 7. STEPHEN KING - PRZEBUDZENIE
 8. STEPHANIE PERKINS - KTOŚ MNIE POKOCHA
 9. MIA SHERIDAN - BEZ SŁÓW
 10. JON KRAKAUER - WSZYSTKO ZA EVEREST [recenzja na dniach]
 11. JUSTINE PICARDIE - COCO CHANEL. LEGENDA I ŻYCIE

 Wersja video: 

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran