GARANCE DORE: LOVE x STYLE x LIFE

11/27/2016


Po książki takie jak Love x Style x Life sięgam stosunkowo rzadko. Poradniki wydawane przez blogerów i vlogerów z jakiegoś powodu działają na mnie jak czerwona płachta na byka - z zasady mówię im nie. W tym wypadku skusiłam się jednak na piękne wydanie oraz fakt, że autorka znaczy coś w świecie mody. Szukałam poradnika stylu z prawdziwego zdarzenia, modowych wskazówek od autorytetu w tej dziedzinie oraz inspiracji do kompletowania garderoby, a dostałam bardzo luźną biografię czterdziestoletniej kobiety, która tylko miejscami przemyca wartościowe informacje.

Sięgnęłam po Love x Style x Life z przekonaniem, że będzie to kompendium wiedzy dotyczącej poszukiwania własnego stylu. Niestety tylko pierwszy rozdział tej książki mówi cokolwiek na temat ubioru, a i tak znaczna część tych informacji jest ogólnie znana i podchodzi pod truizm - nie podążaj ślepo za trendami, wybieraj tylko to, co do Ciebie pasuje i stawiaj na jakość ubrań, zamiast ich ilość. Dalej znajdziemy anegdoty z życia Garance Doré, porównanie Paryżanek z mieszkankami Nowego Jorku (i podkreślenie jak bardzo się od siebie różnią) oraz głupotki o pokochaniu samej siebie, bo styl to przecież nie ubrania, a sposób bycia. Bla, bla, bla - ile razy już to słyszałyście? Czy jest w tym coś odkrywczego? Banał goni banał, na szczęście jednak styl pisania autorki jest nonszalancki i zabawny dzięki czemu książka jest łatwa i przyjemna w odbiorze, choć niewiele wnosi do życia czytelnika.

Wydanie jest obłędne. Już sama okładka przykuwa wzrok piękną czcionką i złoceniami, ale to zaledwie przedsmak tego, co znajdziemy w środku. Garance Doré to kobieta o doskonałym wyczuciu stylu, co widać na każdej stronie jej książki. Inspirujące fotografie, piękna czcionka i oryginalny sposób rozmieszczenia treści to największe plusy Love x Style x Life i to w dużej mierze podnosi moją ocenę. Bo sama treść... nie powiem, że to kompletna katastrofa, ale przydatnych informacji jest tutaj naprawdę niewiele.


Z pewnością nie jest to jedyna książka o stylu, której potrzebujesz, jak głosi napis na okładce. Głównie stąd wynika moje rozczarowane tą pozycją - oczekiwałam czegoś zupełnie innego niż dostałam. Z drugiej strony jest to jedna z najpiękniej wydanych książek jakie w życiu widziałam, a fotografie w środku w dużej mierze są inspirujące. Zastanawiam się tylko czy ładna oprawa graficzna to wystarczający powód by kupić tę książkę? Chyba jednak nie.

★★★★★

Garance Doré, „Love x Style x Life”, Znak, Kraków 2015, s. 261

Post został napisany we współpracy z portalem KobiecePorady.pl.

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran