HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC. WYDANIE ILUSTROWANE

12/21/2016


Historia o Chłopcu, który przeżył to dla wielu z nas - szczególnie tych, którzy dorastali wraz z bohaterami popularnej serii - coś więcej niż książki. Nic dziwnego, że Harry Potter wciąż jest wznawiany w najróżniejszych odsłonach. Mnie jak dotąd wystarczyło pierwsze wydanie, do którego mam ogromny sentyment i nie zamieniłabym go na żadne inne. I zamieniać nie zamierzam, ale odkąd ukazała się wersja ilustrowana przez Jima Kaya, odrobinę powiększam swoją kolekcję. 

Zamysł jest taki, by co roku oddawać do rąk czytelników kolejną część przygód o najsłynniejszym czarodzieju na świecie. W zeszłym roku cały świat zachwycał się ilustracjami w Kamieniu filozoficznym, a kilka tygodni temu premierę miała Komnata tajemnic. Nie będę się tutaj skupiać na treści, bo większość z nas doskonale wie, że w tym tomie Harry dostaje ostrzeżenie, by nie wracać do Hogwartu, gdyż nie jest tam już bezpiecznie. Zaczynają się ataki na dzieci urodzone w mugolskich rodzinach, a sprawca pozostaje nieuchwytny. O tym co kryje się w tytułowej komnacie tajemnic będziecie musieli przekonać się sami, ale jestem niemal pewna, że już doskonale to wiecie.


Wydanie ilustrowane różni się od pozostałych formatem - to naprawdę duża książka, w twardej oprawie z obwolutą i papierem kredowym w środku. Ale nie rozmiar się tutaj liczy, bo clou sprawy są zachwycające ilustracje Jima Kaya, które zostały idealnie wkomponowane w treść. Co więcej, Kay zdaje się nieco odbiegać od tego, co znamy z filmów - mamy więc świeżą wizję świata Harry'ego Pottera, zamiast powielania pomysłów wytwórni Warner Bros. Wersja ilustrowana to opcja dla tych, którzy lubią nie tylko czytać, ale również podziwiać przepiękne zdjęcia.

Harry Potter to jedna z tych serii, które zachwycą zarówno dzieci jak i dorosłych. Dla fanów będzie to bardzo udany powrót do świata magii, a dzieci, które jeszcze nie miały styczności z przygodami Harry'ego, Rona i Hermiony na pewno chętniej sięgną po wersję ilustrowaną. Nawet jeśli macie już swoje egzemplarze tych książek to gwarantuję, że nie pożałujecie, gdy wasze półki ozdobi również wydanie wzbogacone o twórczość Jima Kaya.


Ja kocham tę serię za to, że pokazuje czym jest prawdziwa przyjaźń i co w życiu naprawdę się liczy. Mało który pisarz potrafi to przekazać w tak oryginalny i zabawny sposób jak zrobiła to J.K. Rowling lata temu.

A wy za co kochacie Chłopca, który przeżył?

★★★★★★★★★★
J.K. Rowling, Jim Kay, Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie ilustrowane”, Media Rodzina, Poznań 2016, s. 260 

Tę książkę oraz inne nowości znajdziecie na stronie księgarni Tania książka, której serdecznie dziękuję za udostępnienie egzemplarza do recenzji.
www.taniaksiazka.pl

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran