Kogo warto zaobserwować na polskim #bookstagramie?

12/18/2016

Cześć! Dzisiaj będzie post z rodzaju tych, które mają zapchać dziurę i zrobić sztuczny tłum. Jakoś tak wyszło, że czytanie i sprawy blogowe zeszły w grudniu na dalszy plan. Mam nadzieję, że po świętach wrócę z energią na nowy rok i znowu będzie się dużo działo tutaj i na YouTubie. Zresztą w styczniu mój kanał obchodzi rok (!), więc myślę nad pierwszym Q&A. Bylibyście zainteresowani? 

A tymczasem zapraszam na subiektywny przegląd instagramowych profili o książkach, które warto zaobserwować. Co prawda było już wiele takich postów, ale mam wrażenie, że każdy polecał te same osoby. Oczywiście część z nich pojawi się i u mnie, bo to po prostu świetne konta, ale mam nadzieję, że znajdziecie także coś nowego. Zapraszam!


To moje niedawne odkrycie. Bardzo spodobały mi się prostota i estetyka zdjęć Karoliny. Myślę, że zasługuje na znacznie więcej obserwatorów!


 
@luellexx

Zdjęcia Marty są po prostu zachwycające! Uwielbiam tę jasną kolorystykę i wciąż nie mogę się nadziwić, że tak cudowne konto ma mniej obserwatorów niż ja.


@desiawithbooks

Instagram Desi jest bardzo spójny, wszystko do siebie pasuje i widać, że każde zdjęcie jest częścią kompozycji. Bardzo mi się to podoba i od dawna próbuję taką jednolitość przenieść na swoje konto, ale nic z tego nie wychodzi...

@magda.reads

To chyba mój absolutny ulubieniec. Poza przepięknymi, jasnymi zdjęciami, Magda urzeka osobowością - drugiej tak ciepłej osoby na bookstagramie nie znajdziecie ♥ W dodatku często zamieszcza minirecenzje przeczytanych przez siebie książek, a literaturę czyta rewelacyjną!Czy jest na sali ktoś kto nie zna Miłki? Oczywiście, że nie i nie bez  powodu. Cudowne zdjęcia i najpiękniejsza biblioteczka na polskim bookstagramie!


Rodzynek pośród tego zdecydowanie damskiego zestawienia. Zdjęcia Łukasza są niezwykle klimatyczne i znów - urzekła mnie przede wszystkim spójność jego konta. 


W takim zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć Aliski. Jej profil to chyba drugi, zaraz po Miłce, najpopularniejszy polski bookstagram. I nic dziwnego - Alicja dodaje zdjęcia bardzo systematycznie, wszystkie mają swój klimat, a w dodatku czyta dużo klasyki i dobrej literatury.Skoro była Alicja, to nie mogło zabraknąć Klaudii. U niej króluje biel i minimalizm, co daje niesamowity efekt. Uwielbiam, gdy wszystko jest takie przejrzyste i jasne, dlatego właśnie profil Klaudii znalazł się w tym zestawieniu. 

@la.lua

 Zdecydowanie jedno z moich ulubionych kont! Cudowne zdjęcia, świetne książki i duuuużo ślicznych sweterków! Koniecznie zajrzyjcie do Klaudii ♥
@kala_reads

To kolejne konto, które urzekło mnie spójnością zdjęć. Mimo tego, że Karolina zawsze robi zdjęcia na swojej pościeli o nudzie nie ma tu mowy. Jak dla mnie to mistrzyni kompozycji, a każda jej fotografia jest niepowtarzalna.


  
  I jak, wszystkie profile są wam znane czy znaleźliście coś nowego? A jakie są wasze ulubione polskie bookstagramy?

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran