O książkach przeczytanych w marcu

4/03/2018


Mam nadzieje, że te święta spędziliście w gronie najbliższych, macie pełne i szczęśliwe brzuszki, a dzisiejsze popołudnie spędzacie już tylko na odpoczynku. Jeśli tak to idealna pora na podsumowanie marca, który już przecież za nami. Udało mi się przeczytać sześć książek, więc całkiem sporo jak na moje ostatnie poczynania. Niestety na blogu usłyszeliście tylko o jednej z nich, druga pojawiła się na kanale. Szkoda, bo dwie kolejne są naprawdę warte opisania i mam nadzieję, że jeszcze mi się to uda. Ale do rzeczy!

Przeczytane w marcu: 
  1. Whitney G. - „Turbulencja” ★★★
  2. Bernadette McDonald - „Kurtyka. Sztuka wolności” ★★★
  3. Mikołaj Grynberg - „Rejwach” ★★★
  4. Justyna Kopińska - „Z nienawiści do kobiet” ★★★
  5. Brittainy C. Cherry - „Woda, która niesie ciszę” ★★★
  6. Spencer Johnson - „Kto zabrał mój ser?” ★★
Książką, która w marcu wywarła na mnie największe wrażenie był zdecydowanie Rejwach. To zbiór króciutkich opowiadań o tym jak to jest być Żydem we współczesnej Polsce. Wzruszające i bolesne historie, które zapadają w pamięć. Bardzo przyjemnie czytało mi się równiez Wodę, która niesie ciszę, ale jest ona oczywiście kompletnie inna i znacznie lżejsza od książki Grynberga.  

Jeśli chodzi o nowości wydawnicze zaplanowane na kwiecień to... trochę ich znalazłam, ale na żadną nie czekam z jakimś wielkim zniecierpliwieniem. No, może z wyjątkiem jednej, o której zaraz wam powiem. 
Zostań, a potem walcz to książka, którą chciałabym poznać z tego względu, że czytałam i mam dwie inne książki Boyne'a właśnie w tym wydaniu, więc chętnie uzupełnię kolekcję. Między falami to z kolei tytuł, który interesuje mnie właściwie tylko ze względu na autorkę. O Moss słyszałam mnóstwo dobrych opinii i chciałabym sprawdzić czy jest to pisarka dla mnie. Delhi to Indie, więc jak zawsze z chęcią zgłębię temat i większego komentarza tu nie trzeba. 

Biografia Denisa Urubko to po pierwsze kolejna książka wydana przez Agorę z serii o himalaistach, po drugie właściwie nie wiem o nim zbyt wiele poza tym, że uczestniczył w Narodowej Wyprawie na K2 i razem z Adamem Bieleckim wyruszył na pomoc Tomkowi Mackiewiczowi. Życie Stewardessy Olgi Kuczyńskiej to właśnie ta książka, na którą czekam najbardziej. Po pierwsze tematyka, po drugie Olgę ślędzę od długiego czasu (jeszcze gdy latała dla Ryanair) i lubię ją jako osobę, ale - i to po trzecie - pisać to ona za bardzo nie umie. W jej wpisach na Facebooku jest mnóstwo błędów, powtórzeń i źle postawionych przecinków, więc ciekawi mnie korekta tej książki. Znajdź mnie to po prostu głośny ostatnio tytuł, który mam ochotę poznać. 

A jak to jest w waszym przypadku? Macie upatrzone jakieś gorące kwietniowe premiery? I jak udał wam się marzec pod względem ilości, ale przede wszystkim jakości przeczytanych książek? 


You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran