LIA MIDDLETON: GDY JĄ ODNAJDĄ

7/21/2022


Gdy ją odnajdą to historia trzydziestokilkuletniej Naomi zmagającej się ze stanami lękowymi i bezsennością. Ze względu na stan zdrowia odebrano jej prawa rodzicielskie, a czteroletnia Freya trafiła pod opiekę swojego ojca, byłego męża Naomi. Kiedy jednak dziewczynka zostaje u niej na noc, dochodzi do tragicznego wydarzenia. Naomi zgłasza policji zaginięcie Frei, ale zataja przy tym wiele istotnych faktów. To, co tak naprawdę się wydarzyło pozostaje tajemnicą również dla niej.

Choć to debiut pisarski Lii Middleton, fabuła książki jest dopracowana i trzymająca w napięciu do samego końca. Tak naprawdę już pierwszy rozdział wbija w fotel i to uczucie nie opuszcza czytelnika aż do epilogu. Nie jest to może szczególnie skomplikowana i zawiła akcja, ale zmyślne plot twisty sprawiają, że zakończenie nie jest oczywiste i potrafi zaskoczyć.

To ten rodzaj thrillera, który lubię najbardziej - rozgrywający się w domowym zaciszu, skupiający na rodzinnych dramatach, pretensjach i nieporozumieniach. Choć ciężko polubić któregokolwiek z bohaterów, to czytało się fantastycznie i chyba tylko dzięki temu udało mi się wytrwać na leżaku i załatwić sobie grecką opaleniznę ;)

Lia Middleton, Gdy ją odnajdą, Prószyński i S-ka, Warszawa 2022.

You Might Also Like

0 komentarze

"Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności."
/Khalil Gibran